czwartek, 3 września 2015

Rekonwersja – dobra czy zła?

Od czasu, gdy Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadziło zasadę rekonwersji, wielu zawodowych żołnierzy może skorzystać z możliwości przejścia różnorakich szkoleń dla cywilów w momencie, gdy odchodzą ze służby. W związku z tą ustawą powstało wiele rozmów, komentarzy, hejtów i dyskusji, które zalały cały Internet. Trudno jest jednoznacznie określić, czy rekonwersja jest zjawiskiem dobrym lub złym, dlatego przeanalizujemy teraz poszczególne problemy.

Pierwszym, naczelnym problemem jest kwestia etyki, czy rekonwersja i szkolenie zawodowych żołnierzy, którzy i tak już zrobili karierę i mają zapewnioną emeryturę jest uczciwe wobec innych osób, które przez długie lata nie mogą znaleźć pracy, mimo że uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach i kursach.

Rekonwersja dla żołnierzy


Drugą kwestią problemową jest pytanie, czy pieniądze na rekonwersję dla żołnierzy pochodzą z funduszy Ministerstwa Obrony Narodowej czy też przypadkiem nie z kieszeni podatników, czyli każdego z nas. To kolejny dylemat, jednak większość przesłanek wskazuje, że te fundusze nie są daniną zwykłych zjadaczy chleba.

Firma Centrum Szkoleń zdecydowała się na wprowadzenie rekonwersji na różne kursy, między innymi na wózki jezdniowe i podesty ruchome, żurawie czy inne urządzenia transportu bliskiego. Każdy zawodowy żołnierz, który z jakiegoś udokumentowanego powodu nie może dalej służyć, odbył określoną ilość lat służby w wojsku polskim, może zgłosić się do tej firmy: Łódź, ul. Praska 5/7.

Więcej na temat rekonwersji można przeczytać na stronie firmy Centrum Szkoleń. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą formą doskonalenia zawodowego żołnierzy. To doskonała alternatywa dla kogoś, kto musiał zakończyć karierę wojskową, a dalej chce być aktywny zawodowo i zarabiać pieniądze.

1 komentarz:

  1. Dobrze że ktoś myśli o byłych żołnierzach, oby tak dalej.

    OdpowiedzUsuń