czwartek, 10 grudnia 2015

Szkolenia bhp - wypadki przy pracy, zagrożenia w pracy, przepisy bhp


Każdy zawód zawiera w sobie w większym lub mniejszym stopniu pewnego rodzaju ryzyko zawodowe. Najczęściej wiąże się ono z utratą zdrowia, uszkodzeniem ciała lub innymi przykrymi dla pracownika skutkami. W naszym dzisiejszym wpisie przedstawiamy te najbardziej popularne i niebezpieczne zagrożenia, o których mówią przepisy bhp. Tu należy wiedzieć, w jaki sposób w pracy się zachowywać, a czego nie robić. Od tego przecież może zależeć nasze zdrowie lub nawet życie. Zapraszamy do lektury.

Przykłady niebezpiecznych zdarzeń – ze szkoleń bhp

Istnieje wiele zdarzeń, które mogą się okazać mało/śednio/bardzo niebezpieczne dla pracownika. Oczywiście wiele zależy od tego, jakiego rodzaju pracę wykonujemy, niemniej jednak każdy w pewnym stopniu odpowiedzialny jest za własne zdrowie i bezpieczeństwo – bez względu na to, czy jest to praca stolarza, magazyniera, operatora wózków jezdniowych, mechanika samochodowego czy jakiekolwiek inne stanowisko.

Zacznijmy od części przecinających, często spotykanych w zawodzie stolarza. Wiadomo, że urządzenie przecinające jest ostre i może powodować uszkodzenie ciała, ucięcie lub przecięcie. Najbardziej narażone są na takie wypadki górne kończyny, palce, dłonie. Aby zabezpieczyć się przed podobnym zjawiskiem, należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Każdy pracownik zobowiązany jest przejść kurs bhp http://szkoleniabhp.edu.pl. Pracownik magazynu, hali, operator urządzeń transportu bliskiego narażony jest na przygniecenie przez maszynę bądź ładunek, który spada z wysokości. W takich miejscach trzeba więc szczególnie uważać na głowę i ramiona, choć oczywiście inne części ciała również są narażone na szwank.

Resztę poważnych wypadków prezentuje poniższa tabela:

BHP zagrożenia na stanowisku pracy

Stanowisko
Źródło zagrożenia
Potencjalne skutki
Pracownik produkcji
Poruszające się części (dźwignie, koła zębate itp.)


Zbliżenie się do części ruchomych na stałe zamocowanych

Podnoszenie
Przygniecenie, uderzenie, przecięcie, pochwycenie, otarcie, przetarcie.

Przygniecenie, uderzenie



Dyskomfort, zmęczenie, dolegliwość układu ruchu
Mechanik samochodowy
Masa, stateczność pojazdu

Wyrzucane materiały o wysokiej lub niskiej temperaturze

Spaliny, dymy
Zgniecenie, przygniecenie

Oparzenie

Trudności w oddychaniu, podrażnienie, zatrucie
Elektryk
Części przewodzące napięcie
Porażenie łukiem elektrycznym, zapalenie, przebicie (ukłucie), oparzenie
Pracownik budowy
Urządzenia drgające


Hałas procesów wytwarzania
Uszkodzenie kości stawów, choroby naczyniowe

Zmęczenie, głuchota, utrata świadomości, stres
Operator przekładni
Obsługiwanie urządzeń sterowniczych
Wszelkie problemy i skutki chorobowe, stres
Górnik
Siły ciężkości (drgania powodujące zawały)
Złamania, zgniecenia, obsunięcia, uduszenie się, przysypanie

Jak widać z powyższej tabelki zagrożenia w pracy występują w naprawdę wielu zawodach – a to i tak jest na razie niewielki wycinek. Osoby chcące lub potrzebujące wykonywać pracę na stanowisku elektryka powinny przejść najpierw szkolenie SEP http://www.centrumszkolen.net/sep/

poniedziałek, 7 grudnia 2015

Podstawowe parametry wózków widłowych – wielkości znamionowe wózków jezdniowych



Wózki widłowe, jak każde inne urządzenie techniczne, mają określone parametry i wyróżniają się określonymi zasadami sterowania. Wielkości znamionowe, bo o nich tu mowa, musi znać każdy operator wózków jezdniowych podnośnikowych. Najlepiej zapisać się jest na kurs na wózki widłowe – http://www.centrumszkolen.net/kursy-na-wozki-widlowe/, aby w profesjonalnych warunkach szkoleniowych poznać zasady działania tych urządzeń transportu bliskiego.

Wśród najważniejszych wielkości znamionowych wyróżnia się trzy:

  • nośność
  • udźwig
  • siła uciągu

Teraz zajmiemy się omówieniem każdego z podpunktów.

Nośność wózka jezdniowego naładownego i unoszącego

Wielkość ta ma zastosowanie w przypadku wózków naładownych i unoszących. Oznacza zaś maksymalną masę ładunku, który można urządzeniem przewieść.

Udźwig wózków podnośnikowych

Udźwig to wielkość używana w przypadku wózków jezdniowych podnośnikowych. Oznacza ona maksymalną masę ładunku, którą na wózek można załadować bez ryzyka utraty stateczności. Pojęcie udźwigu dzieli się dodatkowo na: udźwig nominalny oraz udźwig zredukowany. Ten pierwszy to największa dopuszczalna masa ładunku wyrażona w kilogramach lub tonach, jaką wózek może podnieść na wysokość do 3300 mm z zachowaniem odpowiedniej odległości środka ciężkości od czoła wideł, w normalnych warunkach pracy określonych pracy określonych przez producenta osprzętu.

Udźwig zredukowany natomiast jest to maksymalne obciążenie, jakie może unieść wózek zależnie od kilku bardzo ważnych czynników: wysokości podnoszenia, środka ciężkości i osprzętu.

Siła uciągu wózków widłowych

Ostatnim niezwykle ważnym parametrem wózków widłowych jest siła uciągu i występuje ona w wózkach ciągnikowych. Określa maksymalną masę ładunku, jaką można przy pomocy urządzenia ciągnąć.

Za pilnowanie przestrzegania wielkości znamionowych utb odpowiedzialni są operatorzy i inspektorzy Urzędu Dozoru Technicznego: http://wozki-jezdniowe-centrum-szkolen.blogspot.com/2015/12/rola-i-zadania-inspektora-udt.html


Jeszcze jedna uwaga odnośnie wielkości znamionowych wózków naładownych, unoszących, podnośnikowych i ciągnikowych – podane na konkretnym modelu parametry są wielkościami zatwierdzonymi przez producenta i nie należy z nimi eksperymentować, ponieważ grozi to uszkodzeniem urządzenia transportu bliskiego oraz spowodowaniem obrażeń u operatora.

czwartek, 19 listopada 2015

Pracodawcy a pracownicy - kursy bhp


Bądź bezpieczny w pracy


Istnieją dwie grupy kursantów, którzy powinni ukończyć profesjonalne szkolenie bhp. Pierwszą są pracodawcy - ludzie, którzy zatrudniani są na poszczególnych stanowiskach i mają określone przez swój zawód obowiązki i zadania. Te osoby mają obowiązek zapoznać się z podstawowym instruktażem bezpieczeństwa i higieny pracy ZANIM przystąpią do wykonywania swoich prac.

Oferta bhp dla pracodawcy


Natomiast pracodawcy to osoby udostępniające miejsca i środki dla swoich pracowników - w tym muszą uwzględnić również zapewnienie im bezpieczeństwa w godzinach zatrudnienia. A zakład pracy - jak wiadomo - jest miejscem, w którym tak samo jak wszędzie indziej może dojść do pewnych wypadków - do omdleń, krwotoków, utraty przytomności, spadku z jakiejś wysokości lub pożaru czy spięcia, uszkodzenia urządzeń mechanicznych lub elektrycznych. W takich wypadkach potrzebny jest nadzór osoby znającej się na przepisach bhp. A gdzie ma taką wiedzę nabyć, jeśli nie w Centrum Szkoleń, firmie znajdującej się na stronie http://szkoleniabhp.edu.pl ?

Kursy bhp dla pracodawców w Centrum Szkoleń


Polecamy profesjonalne szkolenia bhp dla pracodawców. To sprawdzony sposób na zdobycie niezbędnej w zawodzie kierownika wiedzy. Kursy prowadzone są przez profesjonalistów, którzy dbają o wysoką jakość i stronę merytoryczną zajęć. Dzięki temu nie tracisz czasu na słuchanie nudnych wykładów, ale bierzesz udział w lekcjach, które rzeczywiście pozwalają zapamiętać to, co najważniejsze podczas takiego szkolenia. To, co najbardziej przyda Ci się w praktyce. Tak, bo Centrum Szkoleń stawia na wiedzę praktyczną. I to nas wyróżnia na całym rynku pracy.











piątek, 18 września 2015

Moje doświadczenia z kursami SEP

Kursy SEP – problem ze znalezieniem dobrego szkolenia


Panuje opinia, że jest mnóstwo kursów na elektryka, energetyka, gazownika oraz podobne zawody, ale mało jest naprawdę dobrych i profesjonalnych firm szkoleniowych, które poprowadzą szkolenie na tyle dobrze, byś zdał egzamin i mógł podjąć pracę w nowym, wyuczonym zawodzie. To przykre, że tak jest, ale to typowy polski scenariusz wśród wielu firm prowadzących kursy SEP. Istnieje jednak pewien wyjątek, o którym chcę wspomnieć, ponieważ uważam go za istotny ewenement w naszym biznesie.

Centrum Szkoleń = dobre kursy SEP


Jest taka firma, która nazywa się Centrum Szkoleń, mieści się pod adresem Łódź, ul.Praska 5/7. Prowadzona jest przez prawdziwych rekinów biznesu, którzy doskonale wiedzą, jak powinno wyglądać profesjonalne szkolenie w tego rodzaju branży. Kursy SEP, które są tam organizowane – wiem, bo brałem w nich udział – wyróżniają się innowacyjnym podejściem. Zatrudnia się też instruktorów, którzy nie biorą kasy za robienie czegokolwiek, ale właśnie za prowadzenie porządnie przygotowanych programów szkoleniowych.

Co zrobić, jeśli chcesz ukończyć dobre kursy SEP?


Jeśli chcesz posmakować prawdziwie dobrych kursów i szkoleń SEP, to jedynym rozwiązaniem jest zapisanie się na takowe do firmy Centrum Szkoleń. Jako jeden z wielu uczestników kursów w tym miejscu mogę je świadomie polecić. Wiem, że na tej firmie nie przejedziecie się, zrobią dla was kurs SEP, a potem zorganizują państwowy egzamin. Jeśli tylko dobrze się przyłożycie do nauki, to jestem pewny, że wy również uzyskacie uprawnienia elektryka, gazownika lub energetyka. Myślę, że jeśli tego rodzaju zagadnienia was fascynują, lubicie prace techniczne, to będziecie wniebowzięci, gdy zobaczycie, jaki program obowiązuje na zajęciach. Nie martwcie się, zajmą się wami naprawdę porządni fachowcy, których celem w pracy jest uczyć i utrwalać wiedzę u kursantów.

czwartek, 10 września 2015

Gdzie mogę znaleźć pracę na wózki widłowe?

Zrobiłeś kurs na wózki widłowe w Centrum Szkoleń pod adresem Łódź, ul. Praska 5/7? Szukasz pracy, zatrudnienia, zajęcia zgodnego z twoim nowym profilem zawodowym? Zapamiętaj, że warto zrobić szkolenia w tej firmie, ponieważ jest ona sprawdzona i pewna, wiele osób kończyło kursy na urządzenia transportu bliskiego w Łodzi oraz w filiach ośrodka: w Warszawie i Gdańsku. Wiele osób znalazło pracę po takim szkoleniu – i jest to najlepsze zapewnienie tego, że warto zapisać się na szkolenie i spróbować swoich sił w zawodzie operatora wózków jezdniowych podnośnikowych.

Pracę na wózki widłowe możemy znaleźć praktycznie wszędzie – na budowie, w firmie, w sklepie, na hali, w magazynie, w stoczni (te akurat w Polsce znajdują się tylko na wybrzeżu, ale to również dobra opcja dla gdańszczan i osób z rejonu Morza Bałtyckiego). Ale i w centrum kraju, w samej Łodzi, w Warszawie czy Rzeszowie – tam również możesz znaleźć zatrudnienie w zawodzie operatora wózków widłowych.

 Praca na wózki widłowe za granicą


Pracę w zawodzie możesz znaleźć również za granicą. Dla niektórych jest to jeden z głównych, fundamentalnych powodów i dlatego decydują się na szkolenie na wózki w Centrum Szkoleń. Można wyjechać do Niemiec, Norwegii, Anglii czy Holandii. To niesamowicie zróżnicowane kraje, w każdym z nich dominuje inna kultura i inne pojawiają się możliwości. Oczywiście najlepiej trafić do Norwegii lub Anglii, ponieważ tam zarobki są najwyższe i najbardziej atrakcyjne.

Zapraszamy do Centrum Szkoleń w celu zapoznania się z ofertą naszej firmy – to naprawdę bogaty pakiet szkoleń na różne urządzenia transportowe, które dają uprawnienia UDT, SEP, rolnicze. Wszystkie pakiety i kursy są w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i zobacz, a potem zostań naszym kursantem.

czwartek, 3 września 2015

Rekonwersja – dobra czy zła?

Od czasu, gdy Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadziło zasadę rekonwersji, wielu zawodowych żołnierzy może skorzystać z możliwości przejścia różnorakich szkoleń dla cywilów w momencie, gdy odchodzą ze służby. W związku z tą ustawą powstało wiele rozmów, komentarzy, hejtów i dyskusji, które zalały cały Internet. Trudno jest jednoznacznie określić, czy rekonwersja jest zjawiskiem dobrym lub złym, dlatego przeanalizujemy teraz poszczególne problemy.

Pierwszym, naczelnym problemem jest kwestia etyki, czy rekonwersja i szkolenie zawodowych żołnierzy, którzy i tak już zrobili karierę i mają zapewnioną emeryturę jest uczciwe wobec innych osób, które przez długie lata nie mogą znaleźć pracy, mimo że uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach i kursach.

Rekonwersja dla żołnierzy


Drugą kwestią problemową jest pytanie, czy pieniądze na rekonwersję dla żołnierzy pochodzą z funduszy Ministerstwa Obrony Narodowej czy też przypadkiem nie z kieszeni podatników, czyli każdego z nas. To kolejny dylemat, jednak większość przesłanek wskazuje, że te fundusze nie są daniną zwykłych zjadaczy chleba.

Firma Centrum Szkoleń zdecydowała się na wprowadzenie rekonwersji na różne kursy, między innymi na wózki jezdniowe i podesty ruchome, żurawie czy inne urządzenia transportu bliskiego. Każdy zawodowy żołnierz, który z jakiegoś udokumentowanego powodu nie może dalej służyć, odbył określoną ilość lat służby w wojsku polskim, może zgłosić się do tej firmy: Łódź, ul. Praska 5/7.

Więcej na temat rekonwersji można przeczytać na stronie firmy Centrum Szkoleń. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą formą doskonalenia zawodowego żołnierzy. To doskonała alternatywa dla kogoś, kto musiał zakończyć karierę wojskową, a dalej chce być aktywny zawodowo i zarabiać pieniądze.

poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Dlaczego warto prowadzić firmę rodzinną z kursami na wózki widłowe?

Znam jedną właśnie taką firmę, o jakiej piszę w tytule tego artykułu. Miałem przyjemność robić w tej firmie szkolenia i potem nawet znaleźć pracę w zawodzie, choć obecnie zrezygnowałem z bycia operatorem wózka widłowego. Firma ta to Centrum Szkoleń, znajduje się ona przy ul. Praskiej 5/7. Dzięki doskonałej organizacji działań Centrum Szkoleń nieustannie odnosi sukcesy i ma możliwość budowania swojej marki, poszerzania oferty dla klientów oraz podejmowania coraz ważniejszych działań marketingowych.

Kursy na wózki widłowe w Centrum Szkoleń – warto!

Czy założenie rodzinnej firmy daje jakieś korzyści? Czy w ogóle warto? Nie wiem na pewno i nie mogę pochwalić się dogłębną analizą wielu przypadków, ale to, co widziałem w Centrum Szkoleń dało mi do myślenia. To świetnie prowadzone przedsiębiorstwo, w którym nie brak pomysłów i sukcesów. Popularnie mawia się, że najlepiej z rodziną wychodzi się na zdjęciu – jednak jeśli rodzinna firma – Łódź, ul. Praska 5/7 – funkcjonuje już od wielu lat, to znaczy, że naprawdę ma się dobrze i współpraca bliskich członków rodziny wychodzi na dobre.


Poznaj ofertę firmy!


Serdecznie zapraszam do poznania oferty Centrum Szkoleń w Łodzi, ul. Praska5/7. Jedną z najważniejszych ofert jest kurs na wózki jezdniowe, wózki widłowe wszystkich rodzajów i kategorii. Dzięki temu możesz stać się profesjonalnym operatorem urządzeń transportu bliskiego: ładowarek teleskopowych, podestów ruchomych, żurawi, suwnic i wielu innych maszyn. Wystarczy, że zostaniesz kursantem w Centrum Szkoleń.